A fi, sau a nu fi…motociclist

Aceasta este o intrebare foarte buna, pentru care ai deja raspunsul, avand in vedere ca esti pe pagina unei scoli de motociclism… Crede-ma cand iti spun: mi-am pus aceeasi intrebare, o data, de doua ori, am reformulat-o, iar raspunsul era acelasi…de ce nu? O sa-mi placa senzatiile, o sa-mi schimbe viata? Oare cat este de periculos hobby-ul asta?

Ne dorim sa mergem cu motocicleta pentru ca motoarele sunt incitante, pentru pericol, pentru senzatia de libertate, pentru felul in care vom fi priviti de ceilalti sau pur si simplu pentru noi?

Strict obiectiv, putem spune ca motocicletele sunt practice, sunt ieftine. Transforma transportul din ceva pasiv in ceva activ – naveta catre si de la serviciu devine cel mai bun moment al zilei.

In acelasi timp, clasicul week-end petrecut la munte sau la mare, sau ce mai ramane din el, dupa istovitoarele ore petrecute la volan in cozi interminabile, va fi inlocuit de ture cu motocicleta, pe drumuri cat mai virajate, alaturi de alti pasionati moto.

Vei realiza insa, ca motociclismul necesita foarte multa concentrare si o clipa de neatentie atrage dupa sine consecinte. Diferenta o va face experienta pe care ai capatat-o si responsabilitatea de care dai dovada.

Totul depinde de alegerile pe care le vei face, inca din primele momente ale drumului spre “a fi motociclist”.

In articolele urmatoare, veti gasi raspunsuri si sprjin in luarea deciziilor viitoare, iar experienta voastra pe doua roti va deveni astfel plina de satisfactii.

Share your thoughts

15 ANI PE PRIMUL LOC

la Promovabilitate

Call Now Button